Reklam
ÇORUM DETAY HABER

1.3 MİLYON METREKARELİK ALAN BELEDİYE’NİN

1.3 MİLYON METREKARELİK ALAN BELEDİYE’NİN
Çimento Fabrikası’nın tapu devir teslimi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi.
Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın “Biz bir tane yeni şehir hayal etmiştik rabbim bize ikincisini kurmayı nasip edecek” dediği alanın tapusu teslim alındı.
Tapu teslim törenine AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, Kahveciler ve İnternetçiler Odası Başkanı Nesimi Özkubat, Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti ve MHP’li Belediye Meclis üyeleri ile firma yetkilileri katıldı.
Törende bir konuşma yapan Başkan Aşgın, “Şehrin tüm katmanları bu işe sahip çıktı” diyerek, geçmiş yıllarda Çorum Belediye Başkanlığı görevini yapan tüm başkanları andı.
“Belediye olarak yaptığımız en güzel şey bütçenin 51 milyon lira fazla vermeye başlaması oldu” diyen Aşgın, belediyenin yaptığı arsa satışlarının eleştirilmesi konusuna da değinerek, “Kamulaştırılan arsa sayısı satılandan daha fazla ve Çimento Fabrikasının arazisi buna dahil değil. Onuda dahil edince baya bir futbol sahası yapar” diye konuştu.
Aşgın, böyle büyük projelerin tek başına yapılabilmesinin şu durumda çok zor olduğunu belirterek, “AK Parti teşkilatları bir ve beraber olmasaydı bunu sağlayamazdık. Desteklerinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Firma yetkililerine de satın alma süreci boyunca yapıcı ve yardımcı yaklaşımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Aşgın, konuşmasının ardından kendisine eşlik eden misafirlerle birlikte tesis ve fabrikayı gezdi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi