Reklam
ÇORUM DETAY HABER

6 İSİM BAŞKANLIK İÇİN YARIŞTI

6 İSİM BAŞKANLIK İÇİN YARIŞTI

AK Parti Çorum İl Teşkilatı bugün İl başkanını belirlemek için teşkilat temayül yoklaması yaptı. Temayülden kimin çıktığı merak konusu olurken, İl Başkanlığına atanacak isim konusunda son sözü Genel Merkez söyleyecek.

Av. Mehmet Karadağ’ın İl başkanlığından istifasının ardından yeni il başkanını belirlemek için bugün temayül yoklaması yapıldı.

Parti binasında Kastamonu Milletvekili Metin Çelik başkanlığında Artvin Milletvekili Erkan Balta ve genel merkezden görevlilerin gözetiminde yapılan temayül yoklaması sona erdi.

İl yönetim kurulu, merkez ilçe yönetim kurulu, il gençlik kolları ve il kadın kolları yönetimi, ilçe başkanları, partili belediye başkanları, ilçe gençlik ve kadın kolları başkanlarının katıldığı temayülde 200 kişiden 180’ini oy kullanarak gönüllerinden geçen başkanı belirledi.

Partililer oylamada adaylardan Yusuf Ahlatçı, Murat Günay, Erhan Akar, Halil İbrahim Kaya, Av. Haşim Ahlatçı ve Av. Ömer Kılıç arasından 3’ünün ismini yazarak oylarını kullandılar.

Belediye başkanları, ilçe başkanları ve eski İl başkanları da komisyon ile özel olarak görüştüler. Görüşmede başkanların birebir isimler üzerinde fikirlerini selam ettiği öğrenildi. Temayül yoklamasının sonuçları açıklanmadan oylar çuvala konularak genel merkeze götürüldü. Genel merkezin yapacağı değerlendirmenin ardından önümüzdeki hafta içerisinde yeni İl başkanını belirleyerek açıklaması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi