Reklam
ÇORUM DETAY HABER

850 MÜLTECİ TÜRKÇE ÖĞRENDİ

850 MÜLTECİ TÜRKÇE ÖĞRENDİ

TDED Çorum Şubesi, kentte yaşayan mültecilerin günlük yaşantılarını kolaylaştırmak ve şehre adaptasyonlarını sağlamak amacıyla açtığı Türkçe dil kursu bu yılda devam edecek.

Çorum’da yaşayan mültecilerin sorunlarına karşı duyarsız kalmadıklarını belirten Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çorum Şube Başkanı Turhan Candan “Mülteci kardeşlerimizin çocukları okullarda eğitim almaya devam ederken, yetişkinlerde burada Türkçe öğrenmeye devam ediyorlar. Bu zamana kadar açtığımız Türkçe kurslarımıza 850 mülteci kardeşimiz katılarak günlük hayatlarında yaşamları daha da kolaylaştırdı. Çorumlu hemşehrilerimizle iletişimlerini daha kolay kurabiliyor.

Yeni dönem de Türkçe kursumuz devam edecek. Kayıt yaptırmak isteyenler Azapahmet Sokakta bulunan dernek merkezimize gelerek kayıt yaptırabilirler” dedi. TDED Çorum Şubesi’nde verilen ücretsiz kurs sayesinde Türkçe’yi günlük hayatta konuşabilecek ve hayatlarına mesleki anlamda da katkı sağlayan mülteciler, kendilerine sunulan imkânlardan memnuniyetlerini ifade ederek yetkililere teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi