Reklam
ÇORUM DETAY HABER

AHLATÇI DÜNYA GÜNDEMİNDE

AHLATÇI DÜNYA GÜNDEMİNDE

Çorum’un başarılı işadamlarından Ahlatçı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Venezuela ziyaretine eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Venezuela’daki görüşmeler sırasında, Ahlatcı’yı Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile tanıştırdı. Erdoğan, Ahlatcı’nın altın üretimi ve ticaretinde dünya çapında bir büyüklüğe ulaştığına dikkat çekerek, Venezuela ile karşılıklı yarar sağlayacak bir ticari ilişki oluşturabileceğini vurguladı.

Görüşmeler neticesinde Venezuela’nın altın madenlerinden çıkan altını, Ahlatcı’nın, Çorum’daki rafinerisinde işleyip ihraç edeceği bilgisi geldi. Bu anlaşmanın Çorum ve Türkiye adına önemli bir gelişme olarak dikkat çekerken, Türkiye’nin ekonomisine de büyük katkı sağlayacak.

DÜNYA’NIN GÜNDEMİNDE

Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomatik seferi, BBC’nin gündemine geldi. BBC, Venezuela ziyareti için “Uluslararası alanda giderek yalnızlaşan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, 10 bin kilometre uzaktaki Türkiye’nin lideri ile alışılmadık bir arkadaşlık kurmuş durumda” ifadelerini kullandı. BBC’nin yayınladığı haberde, söz konusu birlikteliğe sebep olarak Venezuela’nın altın, maden ve yeraltı kaynakları görüldüğü belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi