Reklam
ÇORUM DETAY HABER

BU AYIPTA BİZE YETER!

BU AYIPTA BİZE YETER!

U-15 Amatör Futbol Ligi’nde mücadele eden İskilipgücüspor koskoca ilçede araç bulamadığı için kendi imkanları ile 6 kişilik minibüse 16 kişiyi sığdırarak maç yapacağı yere gitti.

Takım Antrenörü Nihat Armutçu duruma tepki göstererek, ilçede çocukları götürecek bir aracın bulunamamasını eleştirdi. Sosyal medya hesabından durumu özetleyen fotoğrafı paylaşan Armutçu, şu görüşlere yer verdi: “Bugün hayatımın en zor ve üzüntülü günlerinden birini yaşadım. 1998 yılında öğretmenliğe ve antrenörlüğe başladım. 2002 yılında kendi kulübümüzü kurduk. Bugün yani 31 Ekim 2018 Çarsamba günü Çorum da U – 15 ligi maçımız vardı. 
Ve maça gitmek için hiçbir resmi makamdan minibüs bulamadık.
Zaten ilçeden maddi destek yok hiç olmazsa minibüs ihtiyacımız karşılanırdı artık oda verilmiyor. Hafta içi olduğundan bir kaç eş dosta rica ettik ama araçları öğrenci servisi çektiği için araç veremediler. Özellikle bizim gibi ilçelerde resmi kurum ( Kaymakamlık – Belediye v.b ) araç desteği sağlar. Bunu yıllardır ilçemizde Belediye başkanları karşılıyordu Belediye bütçesinden. Ancak bu sezon Belediye karşılamayacağını bildirdi.
Şu ana kadar veresiye gittik maçlara. Bugün ise son çare Ak Parti ilçe yönetim kurulu üyesi ve sanayi esnafının sevilen ismi eski futbolcum Murat Bıyık in babası Sevgili Duran Bıyık ağabeyim özel aracını bize tahsis etti. 5+1 kişilik minibüse 16 çocuk sığdırdım. Ne olur iş güvenliği filan demeyin. Yanlış olduğunu biliyorum.
Tehlikeli olduğunu biliyorum. Ama ya maça gitmeyip ligden ihraç edilecektir yada riski göze alacaktık
2018 Türkiyesi ve İskilip’inde maç için minibüs bulamamak çok acı.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi