Reklam
ÇORUM DETAY HABER

ÇORUM OKUYOR PROJESİ FİNAL YAPIYOR

ÇORUM OKUYOR PROJESİ FİNAL YAPIYOR

Çorum Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa başlatılan “Çorum Okuyor” projesinin 6.’sı 17 Mayısta yapılacak olan programla sona erecek.

Çorum Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Çorum Şubesi tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında birçok yazarı Çorum’a getirdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, oluşturulan okuma gruplarıyla okullarda kitap okuma oranlarının arttığını belirtti.

Projede 6. dönemin sonuna gelindiğini belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Uzun süredir Belediyemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Türkiye Dil Edebiyat Derneği Çorum Şubemiz ile ortaklaşa sürdürdüğümüz “Çorum Okuyor” projesinde sona geldik. Projemizin 17 Mayıs’ta Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezinde yapacağımız etkinlikle sonlandıracağız. Okuma gruplarımız Türkiye’de örnek alınan bir proje olarak her geçen gün büyümeye devam ediyor. Okuma gruplarımızı 10’ar, 15’şer, 20’şer öğrenciden oluşturduk. Gruplarımızda toplam 5 bin 952 öğrencimiz var. Kitap okuma gruplarındaki öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen belediye olarak tarafımızca temin edilen kitapları okudu, kendi aralarında kitaplarla ilgili değerlendirmeler yaptı. Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürümüze, TDED Çorum Şubesi Başkanına, müdürlerimize ve öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Yusuf Tekin söyleşi yapacak
Final programında, Osmanlı modernleşmesi, Türk siyasal hayatı, Türk demokrasi tarihi, seçim sistemleri, anayasalar, insan hakları alanlarında birçok kitap ve makaleye imza atmış olan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin yapacağı söyleşi ile öğrencilere seslenecek. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 29 liseden öğrencilerin katılımıyla Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezinde 17 Mayıs Cuma günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek olan Çorum Okuyor projesine tüm öğrencileri davet etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi