Reklam
ÇORUM DETAY HABER

ÇORUM SANAYİSİNİN BELGESELİ ÇEKİLİYOR

ÇORUM SANAYİSİNİN BELGESELİ ÇEKİLİYOR

Hitit Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) kapsamında yürütücülüğünü Dr. Öğr. Üyesi Güngör Karakaş’ın yaptığı “Çorum Sanayisinin Gelişiminin İncelenmesi” başlıklı proje için belgesel film çekimleri başladı. Üniversite Sektör İşbirliği Projesi kapsamında yürütülen projeye (MÜSİAD) Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Çorum şubesi ve (ÇOSİAD) Çorum Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından destek veriliyor.

Dr. Öğr. Üyesi Güngör Karakaş bu projenin temel amaçlarının Çorum sanayisinin ortaya çıkış ve gelişim sürecini incelemek, bu süreçte rol almış girişimcilerin tecrübelerini ve görüşlerini geleceğin girişimcilerine aktarmak ve Çorum sanayisinin dünü, bugünü ve yarını konusunda bir perspektif sunmak olduğunu ifade etti.

Eski kuşak sanayicilerin tecrübelerini kayıt altına almayı ve genç girişimcilere aktarmayı amaçlayan belgesel filmi için Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda kayıt öncesi son toplantı yapıldı. Yapılan toplantıya öğretim elemanları Dr. Öğr. Üyesi Güngör Karakaş, Öğr. Gör. Ali Aşır, Öğr. Gör. Recep Çakar ve Öğr. Gör. Harun Kısacık ile MÜSİAD ve ÇOSİAD’dan temsilciler katılarak belgesel filmi çekimlerine ilişkin son değerlendirmeler yapıldı. Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalışılan projenin hayata geçirilmesi için son eksiklikler gözden geçirildi. Belgeselin ilk çekimlerine 13.12.2018 Perşembe günü Uğur Grup başkanı Uğur Barlık ile başlangıç yapıldı. Gayet renkli ve sıcak bir muhabbet ortamında gerçekleşen çekimler yaklaşık 6 saat sürdü.

Proje kapsamında 12 firma ile daha çekim yapacaklarını söyleyen Dr. Karakaş bu firma sahiplerinin fabrikalarından görüntüler alınacağını ifade etti.    Üniversite Sektör işbirliğinin önemine vurgu yapan Dr. Karakaş belgesel çekimine verdikleri desteklerden dolayı Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a, MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Mücahid Ahmed Köksal’a ve ÇOSİAD Başkanı Hayri Şamlı’ya teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi