Reklam
ÇORUM DETAY HABER

ÇORUM’A NE FAYDAN OLDU Kİ MEMLEKETE HAYRIN DOKUNSUN

ÇORUM’A NE FAYDAN OLDU Kİ MEMLEKETE HAYRIN DOKUNSUN
  • Siyaset
  • 31 Mart 2023
  • ÇORUM’A NE FAYDAN OLDU Kİ MEMLEKETE HAYRIN DOKUNSUN için yorumlar kapalı
  • 152 KEZ OKUNDU
Gelecek Partisi Milletvekili Aday Adayı Av. Rumi Bekiroğlu, Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’nun mecliste yaptığı açıklamanın; yanlış ve yanlı siyasi hamleleri ile gemi batarken içinde bulunanların çırpınışlarını andırdığını ifade etti.
Milletin feraseti ile Ak Parti’nin 14 Mayıs’tan itibaren tarihin tozlu raflarına gömüleceğine inandığını dile getiren Bekiroğlu, Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’nun da bu siyasi kaygı ile birlikte önüne gelene saldırdığını vurguladı.
Ramazan ayının bereket ve hoşgörü ayı olduğuna dikkat çeken Rumi Bekiroğlu, bu günlerde birlik ve beraberliğin öne çıkması, siyaset başta olmak üzere her alanda daha ahlaki olmaya özen gösterilmesi gerekirken Erol Kavuncu’nun sarfettiği sözcükleri gayri ahlaki bulduğunu ve milletin adaletine havale ettiğini dile getirdi.
Yaşanan olayları aklı selim olanların hayretle izlediğine dikkat çeken Rumi Bekiroğlu, Cumhur ittifakı yaptığında yasal ve meşru olarak ifade edilenlerin, iş millet ittifakına geldiğinde ise kötülendiğine dikkat çekti.
Anayasadaki bazı maddelerin değişikliği ile ilgili çoğunluk sağlamak isteyen Ak Parti’nin HDP ile görüştüğünde bu durumun Cumhur ittifakı ve destekçileri tarafından meşru bir görüşme olarak değerlendirildiğini hatta “Mecliste çoğunluğu bulunan bir grupla görüşülmesi doğal” değerlendirmelerde bulunulduğunu söyleyen Gelecek Partisi Milletvekili Aday Adayı Av. Rumi Bekiroğlu, HDP’in Millet İttifakını destekleyeceğini belirtmesi üzerine ise hain ve terörist ilan edildiğini kaydetti.
Erol Kavuncu’ya “Madem HDP teröristti yöneticileriniz HDP ile görüştüğünde neden sesini çıkarmadın. Ağa babalarınız sınırları açıp teröristleri ülkeye aldığında, hatta çadır mahkemeler kurarak bu teröristleri affettiklerinde neden sesini çıkarmadın? Terör liderleri ile el ele pozlar verilirken neden sesini çıkarmadın? Çıkarmadın mı yoksa çıkaramadın mı? Madem HDP Teröristti 20 yıldır iktidardasın neden önlemini alıp gerekeni yapmadın? HDP’liler teröristti neden seçim yardımı yapıyorsun. Yoksa evdekilere değil de sadece dışarıdakilere mi sesin çıkıyor” diyen Gelecek Partisi Milletvekili Aday Adayı Av. Rumi Bekiroğlu, beyefendiye yaranmak için boş laflar savuranların önce milletin zekâsı ile dalga geçmeyi bırakıp aynaya bakması gerektiğini dile getirdi.
Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’da Suudi Arabistan konsolosluğundakiler tarafından katledildiğini ve şahısların Türkiye’de yargılanması gerekirken dosyanın Arabistan’a gittiğini, Mursi’yi katleden Sisi’nin daha dün diktatör diye anılırken dost olduğunu anlatan Bekiroğlu, “Bu siyasi manevralarda bir talimat var mı onu söyle. Berat Albayrak yüzünden Irak’a ceza olarak 1.4 milyar faizi ile 3,5 milyar dolar sizin basiretsizliğiniz yüzünden ödenecek ve bunun günahını benim milletim vergileri ile ödeyerek çekecek sen önce bunu irdele.
Kırmızı Bülten ile aranan terörist başlarından Osman Öcalan TRT’ye röportaj verip Abdullah Öcalan’ın mektubunu okuduğunda ne tepki verdin onu söyle. HDP’li meclis başkanı meclisi yönetirken ne yaptın? HDP’ye hangi eylemi için hangi soru önergesini verdin?
Hak ve adalette yana olduğunu savunuyorsun ama bunlara neden değinmiyorsun?
Sen bunları bırak Çorum için ne yaptın? Hitit Üniversitesi 114. Sıraya gerilemiş, açılacak diye söz verilen hastanenin daha temeli atılamamış. Çorum tarım şehri diyoruz et, soğan ve patates fiyatları almış başını gitmiş. Çorum ithalatta önde ihracatta geri sıralara düşmüş kısacası Çorum’un parası dışarı akıyor. Senin Çorum’a ne faydan oldu ki memlekete hayrın dokunsun” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi