Reklam
ÇORUM DETAY HABER

ÇORUMLU GENCİN RUSYA BAŞARISI

ÇORUMLU GENCİN RUSYA BAŞARISI

Türkiye Genç Girişimcilik Platformu Başkanı hemşerimiz Ahmet Doğan, Rusya Devleti tarafından Moskova şehrinde organize edilen “Uluslararası Gönüllülük Forumu” programına katılarak ülkemizi temsil etti.

Forumda ülkemizi temsil etmenin gururunu yaşayan Ahmet Doğan, “Her ülkenin temsilcisine önceden belirlenmiş iyi işler programı kapsamında görevler verilmişti. 2 Aralık’ ta katılımcılar bazı hayır kurumları, sosyal ve kar amacı gütmeyen organizasyonları ziyaret ettiler: sosyal, hastane, ekolojik, tıbbi ve etkinlik gönüllülük özellikleri hakkında bilgi edindiler ve yardım gerektiğinde herhangi bir yardım sağlayarak Dünya gönüllüsü olmaya bir anlam daha kattılar. Bana da 2. Dünya Savaşı Gazileri anısına, Moskova’da yaptırılan hastane de tedavi olan hastaları ziyaret etme görevi verildi. Benim için çok büyük bir deneyim oldu bu görev. Orada yaşadıklarım, görüştüğüm konuştuğum hastalar ve dünyanın her yerinden edindiğim dostlar, Türk ve Türkiye aşığı olan Ruslar ile tanışmak, Samimi ve misafirperver yaklaşımlarını hissetmek… İnanılmaz bir deneyimdi” dedi.

5 Aralık günü CSKA Arena da (VTB Buz Sarayı) ünlü sanatçıların konserleri ve devlet başkanı Vladimir Putin’in de katılım konuşması ile gala programı gerçekleşti.

Her ülkeden gönüllü gençler ile yapılan sempozyumda gençlerin ülkelerinde yaptıkları gönüllülük faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Ahmet Doğan da ülkemizde gönüllü gerçekleştirmiş olduğu Türk Kızılay’ ı kan bağışı projeleri, köy okullarına yardım projeleri, genç girişimcilik programları, madde bağımlılığı ile mücadele çalışmaları ve daha bir çok gönüllü faaliyetleri ile dünyanın her yerinden gelen gönüllülere sunum yaptı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi