Reklam
ÇORUM DETAY HABER

ÇORUM’U ÖRÜMCEK KORKUSU SARDI

ÇORUM’U ÖRÜMCEK KORKUSU SARDI

Çorum’da Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan vatandaşları örümcek korkusu sardı. Et yiyen böcek olarak bilinen ve tehlikeli olması sebebiyle dikkat edilmesi gereken sarıkız örümceği için önlem alınması isteniyor. Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan vatandaşlar örümceklerden kurtulabilmek için üzerlerine su dökerek mücadele başlattı.
Bölgede faaliyet gösteren işletme sahipleri ve çalışanlar sıklıkla görülen örümceklerin zehirli olup olmadığının araştırılmasını ve bölgede ilaçlama yapılarak önlem alınmasını istediler.

SARIKIZ ÖRÜMCEĞİ NEDİR?

Dünyada çöl bölgelerinde ülkemizde de Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaşayan Sarı Ömer örümceği, zehriyle bir insanı öldürebiliyor. Özellikle akrep, kertenkele, hatta fare ve kendinden büyük memelilerle bile besleniyorlar. Bu nedenle et parçalarını kolayca koparabiliyorlar. Bir insan eli kadar boyu olan Sarı Ömer örümceği; böcek, kemirgen, kertenkele, yılan gibi canlıların etinden beslenmeyi seviyor. Hatta Sarı Ömer örümceği, akrep bile avlayabiliyor.

Sarıkız örümceğinin diğerlerinden ayıran en önemli ve te-hlikeli özelliği ise saldırgan bir yapıya sahip olması. Güçlü çene yapısına sahip olan Sarıkız örümceği, kendisinden büyük canlılara bile saldırmaktan çekinmiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi