Reklam
ÇORUM DETAY HABER

ECE DE CORONAVİRÜS ÖNLEMİ

ECE DE CORONAVİRÜS ÖNLEMİ

ECE  Bünyesindeki Üretim Tesisleri ve Yönetim birimlerinde korona virüs salgınına karşı tedbirlerini artırıyor.

ECE salgın ile mücadele kapsamında Koronavirus Mücadele Komitesi kurarak DSÖ ve il Hıfzıssıhha kurulunun önerdikleri basta olmak üzere bir dizi önlemleri devreye aldı.

ECE Bünyesindeki üretim tesisleri ve idari binalara gelen tüm personel, işgören ve misafirlerin vücut ısısı araçlarından inmeden özel koruyucu kıyafetler giymiş uzman ekip tarafından ateş ölçerlerle kontrol edilerek vücut ısılarının 37.5 derecenin üstünde olmadığı kontrol ediliyor. Ateş ölçümleri normal değerlerde olan çalışan ve ziyaretçiler özel olarak hazırlanan DEZENFEKSİYON TÜNELINDEN geçirilerek tesislere alınıyor. Salgın tedbirlerinden itibaren şu ana kadar yüksek ateş vakasına rastlanmadı. Olası durumda yetkili sağlık birimlerine bildirim yapılması alınan tedbirlerin başında geliyor.

Koronavirus Mücadele Komitesi tarafından yapılan açıklamada; Temaslı kapı sistemlerinin otomatik kapı sistemleri ile değiştirerek temas ile bulaşımın önüne geçilmesinin hedeflendiği, yemekhanelerde yemeklerin tek kullanımlık steril tabldotlar ile servis edilmesi, Fabrika üretim alanları, ofis ve kafeteryalarda dezenfektan ve el yıkama imkanlarının arttırılması , soyunma odalarının ve idari kısımların her gün dezenfekte edilmesi ,yemek menüsüne bağışıklık sistemini güçlendiren ek gıdalar eklenmesi, yemekhanede 4 kişilik masalara maksimum 2 kişinin oturtulması, servis araçlarına her servis sonrası sterilizasyon yapılması ve kapasitesinin yarısı kadar personel taşıması tedbirlerinin uygulandığı belirtildi.

Ayrıca kamu tarafından belirlenen risk grubunda yer alan tüm çalışanlara izin verilerek, risk grubunda yer almayan bazı idari çalışanlara da evde çalışma imkanı sunulduğu belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi