Reklam
ÇORUM DETAY HABER

GAZETECİLER TOPLUMA HİZMET EDİYOR

GAZETECİLER TOPLUMA HİZMET EDİYOR

AK Parti Çorum Milletvekili, MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Açıklamasında gazetecilerin toplumun gözü, kulağı ve dili olduklarına dikkat çeken Milletvekili Ceylan, “Toplumun haber alma, haberdar olma, bilgilendirilmesi ve bilinçlenmesi yönünde gece gündüz demeden her türlü ağır şartlar altında haber ve bilgileri objektif olarak kamu yararına yönlendirilmesi gibi kutsal bir görevi yerine getiren gazetecilerimizin, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin tüm bu ağır şartlar altında toplumun haber alma, haberdar olma özgürlüğü bilgilendirilmesi bilinçlendirilmesi ve kamu yararına yönlendirilmesi gibi çok kutsal bir görevi yerine getirdiğini kaydeden Milletvekili Ceylan, “Gazeteciler, yıpratıcı ve çetin koşullara rağmen üstün bir çabayla topluma hizmet etmektedirler. Bununla birlikte gazetecilik mesleği, fedakarlık isteyen önemli bir meslektir. Ulusal, yerel medyada çalışarak veya başka platformlarda gazetecilik mesleğini görev edinmiş basın çalışanları, toplumun bilgilendirilmesi ve aydınlatılması gibi önemli bir görevi yerine getiriyorlar. Aynı zamanda demokrasimizin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesinde önemli bir görevi üstleniyorlar” ifadelerine yer verdi.

15 Temmuz’da hem ulusal hem de yerel basının, milletin yanında durduğunu kaydeden Ceylan, “Basın yayın kuruluşlarımızın ve çalışanlarının kutsal bir görevi yerine getirdiklerine olan inancım tam. Türk basını, 15 Temmuz’da olduğu gibi ülkemize ve milletimize dönük oynanan kötü niyetli her oyunun karşısında tavrını ortaya koyup, gerçekleri milletimize duyurmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Ceylan, açıklamasının sonunda zamanından ve ailesinden fedakarlıkta bulunarak bu kutsal görevi yerine getiren ve toplumun sesi olan değerli basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın şehitlerini saygıyla andığını kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi