Reklam
ÇORUM DETAY HABER

GÜL-DER KİTAP KAHVE’DEN ŞİİR GECESİ

GÜL-DER KİTAP KAHVE’DEN ŞİİR GECESİ

Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Projelerini Destekleme Programı kapsamında faaliyet gösteren Gül-Der Kitap Kahve tarafından geçtiğimiz Cumartesi akşamı şiir gecesi etkinliği düzenlendi. Dernek bahçesinde düzenlenen etkinliğe şiir sevdalısı kalabalık bir grup katıldı.

Canlı müzik eşliğinde şiirler okundu, şiir dolu bir gece yaşandı. Program Gül-Der Başkanı Necat Yazıcı’nın açılış konuşması ile başladı. Yazıcı, şiirin insanın anlam dünyasındaki yeri ve ilahi yönü üzerinde önemle durulması gerektiğini, teknolojinin kuşatması altındaki insanlığımızı var kılma ve sürdürme mücadelemizde şiirin hala önemli bir mevzi olduğunu söyledi. Ardından katılımcılar, çeşitli fon müzikleri ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Furkan Okumuş’un icrasında saz eşliğinde, seçkin şairlerin şiirleri ile kendi yazdıkları şiirleri okudular.

Şiir etkinliğinde; Dil ve Edebiyat Derneği Çorum Başkanı Turhan Candan, Çorum Belediyesi Kültür Müdür Hasan Tomuk, Künye Edebiyat Başkanı Halit Yıldırım, Künye Edebiyat üyeleri Aslı Ünal, Hatice Boyraz, Seval Şahin, Furkan Aypak, Ertuğrul Gazi Yumutkan, Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Mustafa Bakan, ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz, Aile Hekimi Fazıl Özden, İskilip Gündem Yazı İşleri Müdürü Merve Kayış, Toprak Sanayi İHO Müdürü Mustafa Düğenci, Gül-Der ekibinden Arifcan Üstün, Sibel Ocak, İlker Yılmaz ve Necat Yazıcı şiirlerini icra ettiler. Program etkinliğin ardından yapılan ikramlarla sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi