Reklam
ÇORUM DETAY HABER

HEDEFİMİZ TURİZM DE MARKALAŞMAK

HEDEFİMİZ TURİZM DE MARKALAŞMAK

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve beraberindeki İl Kurum Müdürleri Oğuzlar’ı ziyaret etti. Vali Mustafa Çiftçi ve Kurum Müdürlerinin Oğuzlar’a gerçekleştirdiği ziyarette Oğuzlar Kaymakamlığında ve Oğuzlar Belediyesinde brifing aldı, ardından Oğuzlar Belediyesine ait Altın Koz Sosyal Tesislerinde İlçe ve köy muhtarları ile biraraya geldi.
Oğuzlar Belediyesinde gerçekleşen Ziyarette Vali ve İl İdare Amirlerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım yaptığı brifingte şu açıklamalarda bulundu; “İlçemiz tarımda ceviziyle markalaşan bir ilçe. Tarımda cevizimizle marka olmanın yanı sıra sulama imkanlarının artmasıyla farklı tarım ürünleri ile de tarımsal kalkınmanın önünü açmaya çalışıyoruz. İlçemizin tarımsal potansiyelinin yanısıra doğal güzellikleri ile turizm Cenneti olup hem İlçemizin hem de İlimizin turizm ile kalkınmasını sağlayacak potansiyele sahip. Bu turizm potansiyelini harekete geçirebilmek için de bölgenin ulaşım bağlantısını sağlayacak olan Oğuzlar – İskilip Sahil Yolunun tamamlanmasını istiyoruz. Sahil yolu projesinin tamamlanması ile İskilip,  Dodurga, Oğuzlar, Laçin, Bayat, Uğurludağ, Çankırı birbirine bağlanacak.

Obruk Barajı üzerinde yer alan Altın Koz Tesisimiz ve şuanda yapımı devam eden Oğuz Adası Projesi ile turizmi geliştirmek adına yapılan çalışmaların ulaşım sorunu yüzünden atıl kalmasını istemiyoruz. İlçemiz gelişirse İlimiz de gelişip büyüyecek. Büyüyüp gelişmemizin önüne engel olan bu yolun daha önce başlayıp yarım kalan kısmının da tamamlanıp faaliyete geçirilmesi ile engelleri aşacağız . Karadeniz’de aşılmayan dağları aşıp da dağları delerek birbirine bağlayan Devletimizden Oğuzlarımızın ve bölgenin turizm ile gelişip kalkınmasını sağlayacak olan bu yol için bizlere de destek olacağına inanıyor, desteklerinizi bekliyoruz ” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi