Reklam
ÇORUM DETAY HABER

HIZLI TREN DURDURULMADI, İHALESİ KALDI

HIZLI TREN DURDURULMADI, İHALESİ KALDI

AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, hızlı tren konusunda çıkan haberlere açıklık getirdi. Bugün AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’nın da katıldığı programda konuşan Ceylan, basın da “Hızlı tren çalışmaları durduruldu” şeklinde çıkan haberler üzerine “İhalesi olmadı ki durdurulsun” diye cevap verdi.

Şuan da Çorum olarak hiçbir işlerinin kalmadığına dikkat çeken Ceylan, “Hızlı tren işi tamam. Sadece ihale edilecek. Proje oluşturuldu ve ihale edilmesi kaldı. O konuda problemimiz yok” şeklinde konuştu.

HAVAALANI ÇORUM İÇİN GEREKLİ

Ceylan konuşmasında kendilerinin en çok üzerinde durduğu konuların başında havaalanı geldiğini söyledi.

Önümüzdeki günlerde projenin onaylanacağına dikkat çeken Ceylan, “Havaalanının Çorum için gereksinim olduğunu düşünüyoruz” dedi.

KIRKDİLİM DE ÇALIŞMALAR DEVAM

Çorum için yapılacak diğer projeler hakkında da bilgiler veren Ceylan, “Mecitözü-Çorum arasında ki yol yapılacak. Sene sonu yüzde 70 veya 80’i tamamlanmış olacak. Kırkdilim de de birinci tünel tamamlandı. İkinci tünel de çalışmalar yapılacak. Kırkdilim tünelinde çalışmalar durdu şeklinde söylentiler var. Öyle bir şey yok, çalışmalar devam ediyor. Bizim çabamız Çorum’u daha yaşanabilir bir hale getirmek” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi