Reklam
ÇORUM DETAY HABER

KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ

KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ

Mobilyacılar Odası Başkan Vekili Ahmet Çırak, coronovirüs nedeniyle işyerlerini kapatmak zorunda kalan esnafa Halkbank tarafından sunulan kredi avantajlarına isyan etti.

Devlete ve bankalara borcu olmayana verilecek olan kredinin esnaf tarafından memnun karşılanmadığına dikkat çeken Çırak, “Bu süreçte esnaf ve zanaatkar her zaman olduğu gibi kendi göbeğini kendisi kesecek” dedi.

Çırak şu açıklamada bulundu: “Her Esnaf ve Sanatkara 25 bin lira kredi veriyoruz!’ açıklamasına inanmamıştım! Gerçekten de yanılmadım. Son 5 yılda kredi kullanmamış olmak şartı çok orjinal kimin fikri ise madalya vermek lazım! Ben şunu biliyorum ki birçok esnaf ve zanaatkar şu süreçte acaba eve nasıl ekmek götürürüm derdinde. Devlete ve bankalara borcu olmayana vereceğin kredinin esnaf ve sanatkara katkısı nedir?

Daha önce sicili bozuk olduğu için devlet destekli kredilerin durumu iyi olanların alıp başka bankalara faize yatırdığı söylenir. Mesele onlara tekrar yem olmamak ise yöntem bu olamaz! Her ilde bağımsız işyeri durumunu inceleyecek komisyonlar kurulmalıdır. Göreceksiniz ki tablo çok vahim. Biz Çorum Mobilyacılar Odası olarak dile getirsek de dinlenmediği ortadadır. Esnaf ve Sanatkarlarımız her zaman olduğu gibi kendi göbeğini kendi kesecek!”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi