Reklam
ÇORUM DETAY HABER

KENT ORKESTRASININ TEMELLERİ ATILIYOR

KENT ORKESTRASININ TEMELLERİ ATILIYOR

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan beraberinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan’la birlikte Çorum Belediyesi’nin kültürel ve sanatsal etkinliklerinden biri olan klasik gitar kursunu ziyaret etti.

Belediye olarak sanata her daim önem verdiklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Candan, çeşitli müzik kursları ve çalışmaların düzenlendiğini ifade etti. Candan, “Ağustos ayında başlayan Gitar Kursumuzda görüyorum ki kısacık sürede güzel işler yapılmış, yapılmaya devem ediyor. Şu anda kursumuzun genelini gitar öğrenmek isteyen, kendini geliştirmek isteyen 28 kursiyerimiz var. Bu kurs ilk konserini Ekim ayı içerisinde Çorum Belediyesi Sanat Galerisinde verecek, biz de onları dinleme fırsatı bulacağız. Bu çalışmalar aynı zamanda kurulma aşamasında olan Çorum Kent Orkestrasının temellerini oluşturacak” ” dedi.
Çorum Belediyesi Gitar Kulübü kurs hocası Osman Ünsal Taşçı, klasik gitar kursuna 8 yaşından büyük gitar çalmak isteyen, çalıp da kendini geliştirmek isteyen herkesin katılabiliyor. Kurs hocası Taşçı, okullarda ki klasik gitara ilgi duyan öğrencilere ve Çorumlulara kursa katılmaları için çağrıda bulundu.

Kurs ziyaretinde Başkan Yardımcısı Turhan Candan, kursiyerler ve aileleri ile toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi