Reklam
ÇORUM DETAY HABER

MÜSİAD EXPO FUARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

MÜSİAD EXPO FUARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından bu yıl 17’ncisi gerçekleştirilen MÜSİAD EXPO Fuarı, İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Düzenlenen fuara MÜSİAD Çorum Şubesi üyelerinden Armor Isı Transfer San. ve Tic. Aş., Akel Değirmen Makineleri, Atılım Değirmen Makine gibi Çorum’dan sektöründe öncü firmalarda katıldı.

21-24 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katıldığı fuar Türkiye ve Yurtdışı firmaları da yoğun ilgi gösterdi.

Rekor sayıda katılımcı ülkeyi ağırlayan fuarda, 8 binin üzerinde B2B görüşmesinin gerçekleştirildiği bildirilirken, 124 farklı ülkeden 400’e yakın alım heyeti katıldığı belirtildi. 17. MÜSİAD EXPO, uluslararası iş fırsatları sunan bir platform olduğu kadar, bu yıl, üretmek isteyen sanayicinin yüzünü güldürecek somut projelerin de açıklanacağı bir fikir paylaşım ortamına dönüştü. Gayrimenkul Kıymetler Borsası GABORAS, Orta Ölçekli Sanayi Projesi, Karz-I Hasen Sandığı bu projelerden bazıları oldu.

Türkiye’nin en büyük uluslararası karma ticaret fuarı oldu

MÜSİAD EXPO’nun açılış konuşmasını yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, etkinliğin Türkiye’nin en büyük uluslararası karma ticaret fuarı olduğunu söyledi. Varank, bugünkü etkinlikle Türkiye’den çok güzel bir mesaj verdiklerini, küresel ticaret savaşlarının gündemi meşgul ettiği bu dönemde, yeni iş birliklerini yeşertmenin ve birlikte kazanmanın peşinde olduklarını vurguladı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ise; “Meselemiz adalet ise, dünya ekonomi sisteminin içine düştüğü şey, bir kısır döngüdür. Kendi icadımız olan paranın, fonksiyonunun çok ötesine geçip bir amaç haline gelmesi, bizleri tüketiyor. Çoğulculuk ve beraberlik kavramlarının MÜSİAD’ın da yenilenme sürecinin çıkış noktası oldu. Ticaret savaşlarının arifesinde, herkesin savaş çığırtkanlığı yaptığı bir dönemde, bizler inadına “beraberlik” çağrısı yapıyoruz. Bu nedenle, çoğulculuk ve beraberlik kavramları MÜSİAD’ın da yenilenme sürecinin çıkış noktası olmuştur” dedi. Kaan, değişen dünya, değişen stratejiler ve değişen güç dengeleri içinde Türkiye’nin sermaye gücünün de yenilenmesi, tazelenmesi ve 2023 vizyonu kendine amaç edinmesi gerektiğini belirterek, “Bu, bir tercih değil. Bu, bir mecburiyet meselesidir.” dedi.

MÜSİAD Çorum Şubesi Başkanı Mücahid Ahmed Köksal ise fuar ile ilgili yaptığı değerlendirmede, İstanbul’da düzenlenen MÜSİAD EXPO Fuarı’nın çok verimli geçtiğini belirtti. Köksal, Çorum’dan böyle büyük bir organizasyona katılımın olması Çorum’un ihracatına da katkı sağlamıştır dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi