Reklam
ÇORUM DETAY HABER

NAMERT VE NANKÖRLER ATATÜRK’Ü ANLAYAMAZ

NAMERT VE NANKÖRLER ATATÜRK’Ü ANLAYAMAZ

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Reşit Keleş’in Atatürk ile yaptığı küfürlü paylaşıma bir tepki de MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan’dan geldi.

Onan yaptığı yazılı açıklamada Keleş’in paylaşımına sert tepki göstererek, “Atatürk, Türk milletinin ortak değeri, kurucu kahramanı, rahmetle ve minnetle andığımız büyüğümüzdür. Namert ve nankörler bunu anlayamaz” dedi.
Onan açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Müslüman, elinden ve dilinden emin olunandır ve ne mutlu emin olanlaradır. Ya emin gibi görünüp zelil olanlara ne diyeceğiz? Atatürk, Türk milletinin ortak değeri, kurucu kahramanı, rahmetle ve minnetle andığımız büyüğümüzdür. Namert ve nankörler bunu anlayamaz. Yerleşmiş aşağılık duygusu bulunanlar tarihi devamlı tahrip, hakikatlere de sürekli taarruz ederler. Çünkü onlar günahın ta kendileridir.” Atatürk’e dil uzatanların yediği içtiği haram esip savurduğu haysiyetsizliktir.
Tarihte husumet kazısı yapmak, kutuplaştırıcı bilirkişilik taslamak cahillik değilse düşmanlık sevindiren vatan hainidir. Buradan sesleniyorum Türk tarihinden çirkin elinizi çekin zehirli dilinizi kesin. İkinci Abdülhamit ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarihinin şerefli ve iftihar ettiğimiz iki yüzüdür. Mustafa Kemal’e ithamlarda bulunanlar bilmeli ki yalan ve iftira bumerang gibi geri dönecektir. Alçakça ithamlarla Atatürk’ü gözlerden ve gönüllerden düşürecek sanan varsa ya zekaları kurumuştur ya da insanlıkları kaybolmuştur.
Gazi Mustafa Kemal yalnızca hisleri, heyecanı ile değil aynı zamanda akıl, sabır, strateji, denge ve milli değerlerle hareket etmiş ve hedeflerine ulaşacağına inanmış bir liderdir.
Geçtiğimiz günlerde  AK Parti Belediye meclis üyesi olan bir zat  sosyal medya hesabından Atatürk’e karşı hakaret ve küfür dolu paylaşımı şehrimizde kaos yaratmıştır. Her ne kadar çıkıp özür dilesen de !
Atatürk’e dil uzatman bir kere harcın ve haddin değildir. “Sen kim Atatürk’e hakaret kim? Gazi Mustafa Kemal Atatürk zerre kırıklığı olmayan bir inanmışlıktadır. Peki, sen hiç aynaya bakarak kendini tarttın mı? Atalar boşuna söylememiş: Aç koyma hırsız olur, çok söyleme yüzsüz olur, çok değme arsız olur. Ey ismini bile anmayacağımız zat sen bunlardan hangisisin?
Yusuf Has Hacib diyor ki: ‘Terbiyesiz kişiden uzak dur, kaç, terbiyeli kişiye benden bin alkış.’ Terbiyesizden kaçmayacak, maskesini indireceğiz. Aklına estiği zaman bir yazı yazayım diyen karakter zaafının, Atatürk’ün ismini ömrün boyunca aklından çıkaramayacağın günler yakındır. Yusuf Has Hacib yine şunu söylemiş, ‘Dinginlik ve tevazu aklın tavrıdır, akılsız insanlar tümden yılkıdır.’ Yılkıdan adam çıkmaz, ahlak görülmez. Hafıza kayıtlarımızdan çoktan düşmüş bu zat özel notunu aynen iade, kendisini de layık olduğu yokluk ve hiçliğe havale ediyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi