Reklam
ÇORUM DETAY HABER

PANCAR ÇİFTÇİSİNE 16 MİLYON TL ÖDEME

PANCAR ÇİFTÇİSİNE 16 MİLYON TL ÖDEME

Çorum Şeker’de hem çiftçilere hem de nakliyecilere ödeme yapıldı. Safi Holding kendi finansmanından çiftçiye 3. ve son avans ödemesi olarak 9,5 milyon TL, kooperatiflere ise 6 milyon TL nakliye ödemesini gerçekleştirdi.

Özelleştirme İdaresi’ne yaptığı 528 milyon Türk Lirası ödeme ile Çorum Şeker Fabrikası’nı devralan Safi Holding çiftçilere ve kooperatiflere ayrı ayrı ödemelerini yaptı.

Safi Holding kendi finansmanından çiftçiye 3. ve son avans ödemesi olarak 9,5 milyon TL, kooperatiflere ise 6 milyon TL nakliye ödemesi yaptı. Çorum Şeker yetkilileri her 15 günde bir nakliyecilerin hesaplarına ödeme yapılacağını da ayrıca belirtti.

Çorum Şeker yetkilileri gelecek sezonda birtakım iyileştirmeler yaparak kapasiteyi büyüteceklerini, ilave istihdam ve üretimi arttıracak revizyon yapacaklarını ifade ettiler.

Avans ödemeleriyle birlikte Çorum Şeker, milli dava olarak gördüğü pancar tarımının sürdürülebilirliği için çiftçisinin yanında ve destekçisi olduğunu bir kez daha gösterdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Özkan dedi ki:

    Siz bir kamuyon pancardan yüzde yirmi fire düşersen şeker oranını düşük gosderirsen nakliyeyi dusukverirsen benim yirmi araba pancar var söküp siloladim dir 400 fark ıstiyo kırkayak 300 fark ıstiyo ontekerse 250 isdiyo gelde cik icin içinden ondan sonra bir takım şeyler geliştirecez diosunuz gelde cik bu işin içinden bir daha pancar ekersem türk vatandaşı değilim

BİR YORUM YAZ
casino maxi