Reklam
ÇORUM DETAY HABER

UZAKTAN EĞİTİMLE GÖZ DOLDURUYOR

UZAKTAN EĞİTİMLE GÖZ DOLDURUYOR

İskilip Sakarya İlkokulu uzaktan eğitim döneminde yaptığı faaliyetlerle göz doldurdu. Covid-19 sebebiyle okul ikliminden ayrı kalan öğrencileri için sanal ortamda yürüttükleri eğitim faaliyetleriyle dikkat çeken okul, bu olumsuz pandemi sürecinde belirli aralıklarla “İskilip Sakarya Uzaktan Eğitim Çalışmaları” adıyla düzenledikleri canlı yayınlar ile hem öğrencilerin motivasyonunu sağladılar hem de veli-okul ilişkilerini sağlamlaştırdılar. Bu projeyle velilerinden güzel dönütler almaları İskilip Sakarya İlkokulu personelini yeni çalışmalar yapmaya teşvik ettiği bir gerçek.
Okul Müdür Yardımcısı Emre Ceylan yürüttükleri projenin çıkış noktasını şöyle anlattı: “Biliyoruz ki son bir yılda sadece bizim ülkemizi değil tüm dünyayı olumsuz yönde etkileyen pandemi, yeni bir eğitim anlayışını da yanında getirmiştir. Sınıflar artık sanal ortama taşındı bu süreçte öğrencilerimiz de velilerimiz de öğretmenlerimiz de yıprandı. Biz İskilip Sakarya İlkokulu Ailesi olarak bu süreçte öğrencilerimizin ve velilerimize gerekli motivasyon ve morali vermek amacıyla okul ruhunu sanal dünyaya taşımaya karar verdik. Bütün okul idare ve personelinin katıldığı, bütün öğrenci ve velilere yönelik, ayrıca alanında uzman konukların iştirak ettiği ve birbirinden profesyonel sunumlar ve içeriklerin bulunduğu canlı yayınlar bu düşünceyle ortaya çıktı.”
Bu bağlamda özellikle sanatsal etkinliklere ağırlık vermeye gayret eden İskilip Sakarya İlkokulu; sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonlarında öğrencilerin evlerine sanal da olsa belirli aralıklarla alanında uzman konuklar getirdi. Canlı yayınların içeriğini titizlikle belirleyen okulun hedeflerinden birisi de geleceğin teminatı öğrencilere değerlerimizi, kültürümüzü, sanat öğelerimizi aktarmak. Sunum sonrasında gerek öğrenci ve velilerden gerekse davet edilen alanında uzman konuklardan alınan olumlu dönütler ne kadar da faydalı bir iş yaptıklarının kanıtı oldu.
Proje Koordinatörü Atanur Yılmaz, canlı yayınların içeriği hakkında şu bilgileri verdi: “Artık geleneksel hale gelmiş olan “İskilip Sakarya İlkokulu Uzaktan Eğitim Çalışmaları” adlı projede ilk olarak TÜRK HALK MÜZİĞİ ŞÖLENİ adlı etkinlikle başladık. Okulumuzun öğretmenlerinden Yağmur UPRAK OKUR’un değerli eşi Ethem Eray OKUR tarafından sunulan sazlı sözlü müzik şöleni dinleyicileri mest etti. Halk müziği ezgileri, çocuk şarkıları hatta istek parçalar da icra edildi. İlk yayınımızı başarılın ve katılımcı sayısının yüzü aşkın olması bizi çok heyecanlandırdı.
Çalışmalarımızın diğer haftaki etkinliği GELENEKSEL TÜRK TİYATROSU GÖSTERİSİ oldu. Alanında uzman konuklarımız: Gökhan ÖZKAL (Edebiyat Öğretmeni, Tiyatro Eğitmeni), Serkan YAŞAR (Kültür Bakanlığı Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı, Orta Oyunu Sanatçısı) yaklaşık 1 saat boyunca Meddahlık, Karagöz-Hacivat ve Kukla Gösterisi sunumu yaptılar. Öğrencilerimizin mutlulukları, kahkahaları ve eğlenceli dakikaları görülmeye değerdi. Bu haftadaki Uzaktan Eğitim Çalışmalarımıza veli ve öğrenci katılımı oldukça fazlaydı, deyim yerindeyse Geleneksel Türk Tiyatrosu Resitali sunuldu.
Uzaktan Eğitim Çalışmalarından ilk dönemin son etkinliğinde ise TÜRK DİNİ MUSİKİ DİNLETİSİ gerçekleştirdik. Bu sefer alanında uzman konuklar: Sema Dinç (Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi), Mustafa Erzen (Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi) İskilip Sakarya İlkokulu’na unutulmaz anlar yaşattılar. Program kısa bir dini müzik eğitimi ve enstrüman tanıtımı ile başladı. Salavat, ilahiler, sanat müziği icrası ile devam eden dinleti, Şube Müdürü Mehmet Fidan’ın muhteşem seslendiği ilahi ise yayınımıza renk kattı. Ayrıca programa; Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Çolak, Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Azimli ve İlahiyat Fakültesinin akademik personelleri de katılım sağladılar. Program sonunda Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Heyeti ve İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri konuşmalarını yapıp programın icrasında emeği geçen bütün Sakarya İlkokulu yönetici ve personellerine teşekkürlerini sundular. Alınan tebrik ve takdirler, öğrenci velilerin memnuniyetleri ne kadar güzel bir yolda olduğumuzu gösterdi, bizim için bu dönüşler çok kıymetlidir.”
Son söz olarak Okul Müdürü Şerife Çoban şunları ekledi: “İskilip Sakarya İlkokulu adına, canlı yayınlarımızda bizi yalnız bırakmayan ve desteklerini hep hissettiğimiz İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu ve Şube Müdürü Mehmet Fidan’a çok teşekkür ediyoruz. Yayınlarımıza teşrif eden alanında uzman tüm değerli konuklarımıza da teşekkürü borç bilirim. Ayrıca gece gündüz demeden öğrencileri için çalışan, emek veren ekip olarak tek yürek hareket eden İskilip Sakarya İlkokulu öğretmenlerine şükranlarımı sunarım. Bütün uğraşlarımızın geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz için olduğunu belirtmek isterim. Sloganımızda belirttiğimiz gibi
“EĞİTİM BİZİM İŞİMİZ, BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİNİZ.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
casino maxi